Verslo angelų fondas II

Verslo Angelų Fondo II tikslas yra investuoti į augančias ir į eksportą orientuotas bendroves Lietuvoje.

Fondas investuoja tik kartu su Verslo Angelu lygiomis dalimis. Fondo ir Verslo Angelo bendras siekis – investuoti ir uždirbti grąžą.

Verslo Angelas – privatus asmuo arba bendrovė, kuris kartu su Fondu pasirengęs investuoti į pasirinktą bendrovę dalį savo kapitalo ir su šios bendrovės vadovais dalintis asmenine verslo patirtimi.

Fondas ir Verslo Angelas dalyvauja verslo valdyme ir jo vystyme kartu su kitais bendrovės akcininkais. Fondo valdytojai siekia glaudžiai bendradarbiauti su sėkmingą verslo patirtį turinčiais verslų savininkais, konsultantais bei vadovais.

Fondas investuoja išpirkdamas naujai išleidžiamą bendrovės akcijų ar (ir) konvertuojamųjų obligacijų emisiją. Tame tarpe gali būti išperkama dalis anksčiau išleistų akcijų iš dabartinių savininkų. Fondas ir Verslo angelas realizuoja savo investiciją esamiems verslo savininkams arba naujam investuotojui.

Fondas yra dalinai finansuojamas 2014-2020 m. Europos regioninės plėtros fondo lėšomis, kurį administruoja UAB „INVESTICIJŲ IR VERSLO GARANTIJOS“. www.invega.lt

FONDO DUOMENYS

  • Dydis – 10,49 mln. eurų
  • Investavimo laikotarpis – iki 2023 m. gruodžio 31 d.
  • Investavimo geografija – bendrovės registruotos ar turinčios filialą Lietuvoje.
  • Investicijų dydis – nuo 50 000 iki 600 000 eurų, į vieną bendrovę, papildomai ne mažiau nei tiek pat investuoja verslo angelas(-ai) ir (ar) verslo savininkai.
  • Investavimo taikiniai – smulkios ir vidutinio dydžio bendrovės, kurių pardavimai orientuoti į ES ir kitų šalių rinkas. Bendrovių amžius – nuo 1,5 metų. Investicijos pritraukimo metu bendrovė jau turėtų generuoti pajamas. Dalis investicijų bus skiriama ir naujai įsteigtoms bendrovėms.
  • Investicijų panaudojimas – technologijoms, įrangai įsigyti, plėtrai įgyvendinti, naujų projektų vystymui, daliniam apyvartinio kapitalo finansavimui.
  • Investavimo principas – investuojama kartu su Verslo Angelu lygiomis dalimis, t.y. Fondas investuoja 50% ir Verslo Angelas – 50% bendros investicijų sumos. Su bendrove, jos savininkais pasirašoma akcininkų sutartis dėl bendrų valdymo, strateginio plano sudarymo, pelno dalybų principų ir kt. akcininkams svarbių dalykų. Investuojama įsigyjant naujai išleidžiamą bendrovės akcijų ar (ir) konvertuojamųjų obligacijų emisiją. Papildomai gali būti įsigyjama dalis anksčiau išleistų akcijų iš esamų akcininkų. Kartu su Verslo Angelu siekiama įgyti bendrą iki 50% kontrolę. Konkretus paketo dydis priklauso nuo bendrovės vertės ir susitarimo su esamais savininkais.
  • Verslo angelo investicijų suma ir užimtumas – nuo 50 000 iki 600 000 eurų į vieną bendrovę, taip pat skiriama 1 diena per savaitę darbui su bendrovės vadovais.

Partneriai